verim nedir

verim ne demektir?

1. ekilen, işletilen, bakılan, çalıştırılan vb. bir şeyin ürün olarak verdiği sonuç ya da bu sonucun niceliği. “Her yıl ekilen tarlanın verimi düşer”
2. ortaya çıkan, istenilen sonuç beklenilen sonuç. “Bu çalışmayla bu işten verim beklenemez”

Diğer Bir İfadeyle Verim’in Anlamı

Enerji aktarımının ve dönüşümünün sürecinde enerjinin bir bölümü dönüşümü yapan sistemin içerisinde farklı bir enerji cinsine dönüşür. Bu da enerji kaybı anlamına gelir.

Mesela bir elektrik devresinde pildeki kimyasal enerjinin bir bölümünün iletilirken elektrik kablosunda ve ampulde ısı enerjisine dönüşmesi istenen bir sonuç değildir.

İdeal koşullarda bir elektrik devresinde, ısı oluşması hiç istenmeyen bir sonuçtur. Bu da enerji kaybı demektir. Verimin anlamı da, yararlı enerjinin harcanan toplam enerjiye oranı demektir.

Verimin birimi bulunmaz ve yüzdesel olarak ifade edilmektedir.

Verim’in yüksek yüzdede olması, yüksek verim anlamına gelir. Verim değeri hiçbir zaman yüzde yüz olmaz veya yüzde yüzü geçemez.

Diğer Bir Anlatımla Verim Anlamı:

Yürütülen bir faaliyetin, çalıştırılan bir sistemin, işletilen bir işletmenin, bir makinanın, bir motorun yada benzer bir şeyin verdiği sonuç veya bu sonucun miktarı, niceliği, ürünü, randımanıdır. Ortaya çıkan sonuç, üretilmesi istenen sonuç, beklenilen sonuç, semere.

Verim finans, muhasebe, finans, yazılım, yazılım gibi kelimelerle internette aramalar yapılmaktadır.

Web sitemizi ziyaret eden internet kullanıcılarının en çok kullandığı kelimelerden bazıları da şu şekildedir: Verim nedir, formülü nedir, nasıl hesaplanır, nasıl ölçülür.

Ayrıca bazı kullanıcılar da verim ne demektir, hesabı, verimli ticaret, ticari verim, muhasebe, tarım kelimeleriyle Google, Yahoo, Bing, Yandex arama motorlarında arama yaparak sitemizi ziyaret etmektedir.

Bu kelimelere ek olarak ofisi nerede, nasıl, kimdir, kimindir, iletişim bilgileri, telefonu, sahibi, adresi gibi kelimelerle de arama yapılmaktadır.

Ama özellikle en çok kullanılan arama şekli verim kelimesiyle yapılmaktadır. Bulunan sayfaları da sizler için aşağıda derledik.

#verim #verimlilik #danışmanlık #genelbilgilendirme